Omschrijving
Energiezuinige apparaten zijn goedkoper in verbruik maar duurder in aankoop. Mensen met een beperkt inkomen kunnen vanaf 2008 jaarlijks een kortingbon krijgen voor de aankoop van een energiezuinige wasmachine met AAA label of een koelkast met A+ of A++ label.
Voorwaarden
Voor beschermde afnemers in het Vlaamse gewest (dus niet in Brussel). Beschermde afnemers zijn mensen die recht hebben op de sociale maximumprijs voor elektriciteit en aardgas.
Aanvragen
Waar?
Netbeheerder elektriciteit in uw gemeente
Hoe?
De aanvraagformulieren voor de kortingbon vindt u op de websites van de verschillende netbeheerders (zie verder) en hun overkoepelende organisaties. Dit aanvraagformulier verstuurt u samen met het bewijsstuk dat aantoont dat u beschermde afnemer bent. U ontvangt dan een gepersonaliseerde bon per aangetekende brief.
Heel wat winkels - maar niet allemaal - doen mee aan deze actie. Vraag eerst even aan de verkoper of u uw kortingsbon bij aankoop kan omruilen.
Bedrag?
- 150 euro - de korting krijgt u onmiddellijk aan de kassa
- u hebt recht op één kortingsbon per jaar
Meebrengen
- aanvraagformulier - raadpleeg de website van:
- bewijsstuk beschermde afnemer
- kortingbon (bij uw aankoop)
Contacteer
Contacteer uw netbeheerder:
Laatste update fiche: 06/07/2009.